برند های موفقی که از مرگ سر برآوردند (2)

0
979
برند های موفقی که از مرگ سر برآوردند (2)

برند های موفقی که از مرگ سر برآوردند (2)

برخی از برندهای مطرح جهانی همیشه در اوج موفقیت نبوده‌اند. برخی از آن‌ها قبل از اینکه در دنیای برندها مطرح شوند، برای دوره‌ای از صفحه روزگار محو شده بودند.

در سال 1989 برند نینتندو کنسول بازی را به بازار معرفی کرد که قرار بود بهترین کنسول بازی تا آن روز باشد – کنسول بازی با عنوان Gameboy – و اینگونه این برند در طی دهه 90 میلادی یکی از بهترین فروشندگان بازیهای ویدئویی بود. اما پس از آن، شرکت سونی و مایکروسافت نسل بعدی کنسول‎های بازی را معرفی کردند و با این حرکت به نظر می‌رسید که روزهای اوج نینتندو به شماره افتاده بود. اما چیزی که پس از این موجب بقا این برند شد، تیم خلاق آن بود که محصولاتی مانند صفحات لمسی DS و محصول خلاقانه Wii را تولید و به بازار عرضه کردند.

  • جنرال موتورز General Motors

این برند خودرویی دیگری است که باید در این لیست قرار بگیرد. این برند خودرویی یکی از قدیمی‌ترین برندهای خودروهایی است که تاسیس آن به سال 1908 باز می‌گردد. با این وجود این برند در سال 2000 به دلیل کاهش بسیار زیاد فروش و سودآوری مجبور به اعلام رسمی ورشکستگی شد. این شرکت پیش از آنکه دولت یک طرح نجات را برای آن‌ها تدارک ببیند، مجبور به اخراج ده‌ها هزار کارگر از تمام کارخانجات خود در سراسر دنیا شده بودند. با این طرح شرکت مجددا به روزهای اوج خود بازگشت و حتی از آن دوران هم بهتر و بهتر شد، همچنین بخش‌هایی از شرکت که سودآوری کافی نداشت و موجب ضرر و زیان برای شرکت بود را حذف کردند و موفق به نجات 1.2 میلیون شغل در سراسر دنیا شدند.

سال 2003، سالی بود که لِگو با مسائل مهمی روبرو شد. دقیقا مشخص نیست که دلیل آن تمایل بیش از پیش کودکان به بازی با کنسول‌های بازی به جای اسباب بازی بود یا خیر؛ اما به هر حال هر چه بود که شرکت در مرز ورشکستگی قرار گرفت. آن‌ها در بزرگترین بازار خود یعنی ایالات متحده با 35% و در کل دنیا با 29% کاهش فروش روبرو شدند. اما با ورود مدیرعامل جدید، Jorgen Vig Knudstorp این شرکت مجدد قراردادهای بزرگی امضاء کرد و به روزهای اوج خود بازگشت. حالا این برند برای خودش مجموعه بازی‌هایی با تم های‌خاص، فیلم و …. ارائه می‌کند.

برند های موفقی که از مرگ سر برآوردند (1)

منبع: آی بازاریابی

ثبت پاسخ

Please enter your comment!
Please enter your name here