10 اشتباه در بازاریابی

0
702

10 اشتباه در بازاریابی

در شرایط تجاری کنونی، بازاریابی امری ضروری است. هرچند در صورتی كه روش مناسبی برای بازاریابی انتخاب نکنید به جای سودمند بودن، می‌تواند زیانبار باشد. با دوری کردن از این اشتباهات رایج و معمول، از دام‌های بزرگ بازاریابی دوری گزینید:

  • نه هدفی، نه توقع و انتظاری؛ بسیاری از شرکت‌ها در واقع نمی‌دانند که از بازاریابی چه می‌خواهند یا انتظارشان از تلاش‌های شبانه‌روزی چیست. ابتدا اهدافتان را مشخص و تنظیم کنید. سپس، بپذیرید که بازاریابی یک مرحله است. در پایان، همواره از تناسب مراحل با اهدافتان، اطمینان حاصل کنید.
  • ترس؛ شرکت‌ها در برخورد با بازاریابی بیشتر دچار ترسی مبهم و نامحسوس می‌شوند. آن‌ها نه از خود بازاریابی، که از احتمال شکستشان در بازاریابی واهمه دارند. این ترس حتی می‌تواند آنان را از آغاز و ادامه‌ی کار باز دارد. هنگامی که عملیات بازاریابیتان را راه‌اندازی می‌کنید، از اینکه بارها و بارها زمین بخورید و موفق نشوید، ترسی نداشته باشید.
  • نداشتن خرید(buy in)؛ مجریان، مدیران و کارمندانی که بازاریابی را باور ندارند، به طور جدی می‌توانند زیان‌آور باشند و تمامی مراحل را تحت‌الشعاع قرار دهند. خرید (inbuy ) را با روشن کردن اهداف و مراحل عملیات بازاریابیتان به دست آورید.
  • بی‌توجهی به آموزش؛ اگر آموزش‌های لازم بازاریابی را در اختیار كارمندانتان قرار ندهید، آن‌ها هم‌چنان بدگمان خواهند بود و این مساله می‌تواند به از بین رفتن کل مراحل بازاریابی منجر شود.
  • هدر رفتن سرمایه؛ اجرای عملیات۵۰ دلاری كه از اجزای خوبی برخوردار است، می‌تواند راه گشاتر از عملیات ۵۰۰۰۰ دلاری باشد كه به صورت ضعیفی طراحی شده است. بسیاری از فنون بازاریابی “‌سنتی”، مانند تبلیغات، نمی‌توانند در برآورد و ارزیابی هزینه‌ها نتایج قابل قبولی ارایه دهند. حداقل دو بار در سال سرمایه بازاریابیتان را ارزیابی کنید.
  • اتلاف وقت اگر در رفت‌وآمد به گروه‌های شبكه‌ای هیچ‌گونه تجارت و داد و ستدی نمی‌بینید؛ وقت خود را با رفتن به آن‌ها تلف نکنید. تمام زمان بازاریابیتان را صرف اثبات ارزشمندی آن کنید، در كنار گذاشتن قسمت‌هایی كه درست عمل نمی‌کند، تردیدی به خود راه ندهید.
  • نداشتن ارتباط؛اگر درباره‌ی برگزاری یک سمینار مهم به کارمندانتان اطلاعاتی نداده‌اید، آن را برگزار نکنید. در تمامی مسایل و جزییات بازاریابی، سیاست آزادی بیان را به کار گیرید.
  • نداشتن حس مسوولیت‌پذیری؛ این مساله بدترین و بزرگترین اشتباهی است که یک شرکت می‌تواند مرتکب شود. داشتن اهداف واقع بینانه و عملکرد سریع برای کسانی که در کار بازاریابی هستند، ضروری است. در غیر این صورت شما به مرگ “آری” گفته‌اید و هیچ چیز را عملی نساخته‌اید.
  • نپرداختن پاداش؛ اگر در شناسایی و ارج نهادن به مهارت‌ها و تخصص‌های بازاریابی کارمندانتان سهل انگاری کنید، محرک‌هایی که باید به کار گرفته شوند، دچار لغزش می‌شوند و نتیجه‌ای معکوس در پی خواهند داشت. راه‌های موفقیت در بازاریابی را که پایه‌هایی ثابت و استوار دارند، بشناسید.
  • نداشتن دست نوشته و بی‌توجهی به مكتوب كردن كارها؛ گفته‌اند: «هنگامی كه کاری نوشته شود، انجام می‌پذیرد». همیشه اهداف و طرح‌هایتان را بنویسید و این احتمال را بدهید كه هنگام نوشتن، دیدگاه و چشم‌انداز شما به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت. این‌ها اشتباهات متداولی هستند كه بسیاری از کسب و كارها با آن مواجه می‌شوند. با پرهیز از تکرار اشتباهات بازاریابی رقبای خود، از آنان پیشی بگیرید.

منبع: مجله خلاقیت

ثبت پاسخ

Please enter your comment!
Please enter your name here