علم فنگ شویی برای موفقیت در کسب‌ و کار (2)

0
1648

علم فنگ شویی برای موفقیت در کسب‌ و کار (2)

شما می‌توانید در موقعیت‌های مختلفی از بنا، بسته به نوع کار خود، جهت‌ها را تقویت یا تضعیف نمایید و بهترین انرژی را برای محل کار خود فعال نمایید. به‌طور کلی با استفاده از باگوآ (نقشه فنگ شویی بر اساس هشت جهت اصلی که هر جهت نمایانگر یک عنصر از طبیعت می‌باشد) بهترین چیدمان را برای اثاثیه دفتر کار داشته باشید که بدین‌صورت خواهد بود:

 • جنوب: شهرت و نام‌آوری
 • شمال: داشتن کار و حرفه بهتر
 • غرب: برای افزایش خلاقیت
 • شرق : سلامتی و خانواده که بیشتر در منزل کاربرد دارد.
 • شمال شرق:کسب دانش و تحصیل
 • شمال غرب: مدد رسانی و کمک
 • جنوب غرب: ارتباطات بهتر
 • جنوب شرق: کسب درآمد بیشتر و ثروت آفرینی

این هشت جهت طبق یک سری اصول و قوانین علم فنگ شویی دارای بار انرژی مثبت هستند که بر اساس قانون طبیعت (شب و روز- فصل‌ها و…)  به‌دست آمده‌اند که با هماهنگ نمودن انرژی خود با این قوانین طبیعت و فعال نمودن انرژی‌های مفید بهترین بهره برداری را از زندگی و کار خود به دست خواهیم آورد .

 • جهت میز کار شما در جهت فرخنده شخصی شما باید قرار گیرد، این جهت بر اساس فرمول علم فنگ شویی و به نام عدد کوآ به دست می‌آید که یکی از ۸ جهت (۴ جهت اصلی و ۴ جهت فرعی) ممکن است قرار گیرد. بهترین جهت معمولاً جهت‌های شنگ چی (رفاه) و یا فو وی (رشد) هستند. موقعیت میز کار شما باید طوری قرار داشته باشد که از محیط خصمانه و یا ایجاد تنش بین همکارانتان جلوگیری شود و حس خوب را برای انجام کارهای روزانه آماده سازد.
 • اگر بیش از یک میز در اتاق است، یکی را در ضلع رو به در و دیگری را در ضلع رو به مرکز اتاق قرار دهید و به‌صورت ردیفی (مانند کلاس درس) چیده نشود. بهتر است میزها دیدی مستقیم به انبار، راه پله، آسانسور، پله برقی و دستشویی نداشته باشند.
 • از نشستن مقابل دیوار جلوگیری کنید، زیرا ذهنتان را محدود می‌نماید و نمی‌گذارد که آزادانه به مسائلی که می‌خواهید دست پیدا کنید و در طولانی مدت احساس رخوت و کسلی را برایتان به وجود می‌آورد. اگر چاره‌ای ندارید از نقاشی مناظر طبیعی و هر آنچه که سردی دیوار را از بین ببرد و انرژی‌های مثبت را برایتان فعال می‌نماید استفاده کنید.
 • اگر رئیس شرکت هستید، در دیوار پشت سرخود از منظره یا عکس کوه استفاده کنید، که به معنای اقتدار، محکم و استوار بودن را برای شما فعال خواهد نمود.
 • محل کار خود را خوب بررسی کنید تا مطمئن شوید، هیچگونه لبه تیز یا نوک تیز وجود ندارد. به‌عنوان مثال اگر گوشه‌های تیز میز کار یا داشتن بعضی سقف‌های کاذب به‌صورت نوک‌ تیز و…. وجود داشته باشد این لبه‌ها وضعیت شغلی شما را به خطر می‌اندازد، زیرا تولید انرژی منفی می‌نماید و لذا برای متفرق نمودن این انرژی سعی کنید از یک کریستال تراش خورده در این لبه‌ها استفاده نمایید.

علم فنگ شویی برای هر موضوعی چه خوب و چه بد دلیل و برهان دارد اگر این لبه‌ها را بد می‌داند به‌این‌علت است که هر زمانی که شما حرکت می‌کنید ممکن است به‌طور ناخودآگاه پهلو یا دست شما به این لبه‌ها برخورد کرده و برای شما ایجاد ناراحتی و زخم نماید و…

 • سعی کنید از گیاهان طبیعی و سبز در محیط کار خود استفاده کنید، تا جریان انرژی مثبت را در فضا انتشار دهید استفاده از گیاهان سبز باعث رشد و ایجاد خلاقیت می‌شود. (بهتر است در جهت‌های شرق و یا جنوب شرق استفاده شوند.)

از بامبو و یا گیاهان معروف به گیاهان ثروت در علم فنگ شویی استفاده نمایید، (از گیاهان نوک تیز که تولید انرژی منفی می‌نمایند جلوگیری کنید.) از بنسای که یک گیاه ژاپنی و چینی می‌باشد و امروزه بسیار در کشور استفاده می‌شود به خصوص در محیط کار خود جلوگیری کنید، این گیاه با وجود داشتن زیبایی خاص خود، رشد را در هر زمینه بسته به اینکه در چه جهتی باشد متوقف و یا کند می‌نماید. به این علت که این گیاه هر ۵۰ سال یک بار رشد بسیار اندکی داشته و این انرژی را با خود به ما نیز منتقل می‌سازد، ما به گیاهانی نیاز داریم  که رشد و سازندگی و جریان انرژی بیشتری را به ما انتقال دهد.

 • نکته: از نگهداری گیاهان در قسمت جنوب بنا خودداری کنید، این بخش به علت داشتن انرژی بسیار زیاد خود و داشتن حس آتش، گرما و تابستان باعث خشک شدن و از بین رفتن زود هنگام گیاه می‌شود.
 • نور طبیعی بهترین گزینه برای محیط کار است، ولی اگر به هر دلیلی و موقعیت مکانی محل کار شما از نور طبیعی بهره‌مند نیست سعی کنید محیط کار خود را با نور مصنوعی گرم خوب روشن نگه دارید در غیر این صورت احساس خستگی مفرط و خلق و خوی بسیار بدی را برای شما ایجاد خواهد کرد. (از نور فلورسنت مهتابی استفاده ننمایید).
 • استفاده از رنگ در محیط کار بسیار حائز اهمیت است، رنگ تا حد بسیار زیادی می‌تواند موجب رشد انرژی در محل کار شما شود. از آنجا که هر رنگ در علم فنگ‌شویی دارای ویژگی متفاوتی است به شما کمک خواهد نمود که چه رنگی برای شما بهتر عمل خواهد کرد. (بسته به عدد کوآی شخصی و جهت‌ها رنگ‌ها متفاوت می‌باشند).
 • نوع چیدمان روی میز کار نیز طبق قوانین علم فنگ شویی دارای یک سری اصول خاص می‌باشد که بتوانید بهتر و راحت‌تر تمرکز داشته و بتوانید کاری با کیفیت انجام دهید.

نوشته: مهندس فاطمه دایی‌زاده

ثبت پاسخ

Please enter your comment!
Please enter your name here