تکنیک‌های تبدیل کاربر به مشتری و بازدید کننده

0
848

چطور کاربران سرگردان در گوگل را به مشتری تبدیل کنیم؟

افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری و بازدیدکننده؛ برای همه کسب و کارهای اینترنتی جذاب است، برای اینکار روش های متعددی وجود دارد. براساس پیشنهاد هرم هدف (The Goal Pyramid) که اولین بار توسط Matthew Michalewicz معرفی شده است، خرد کردن اهداف بزرگ (مثل افزایش ترافیک، افزایش نرخ تبدیل به مشتری، افزایش لیدها، افزایش فروش و …) به اهداف کوچکتر که دستیابی به آن‌ها آسان‌تر است، نهایتاً منجر به رسیدن به هدف اصلی خواهد شد.

در بسیاری از سایت‌های اینترنتی، هدف تنها کسب جایگاه در نتایج گوگل و بهبود وضعیت سئو است ولی این تنها شروع کار بازاریابی محتواست. حتی اگر رتبه اول نتایج گوگل باشیم می‌توان با کمی تغییرات ساده در عنوان و توضیحات صفحات کاربران بیشتری را به سایت خود جذب کنیم. بعد از جذب کاربر وظیفه دیگری خواهیم داشت که عبارت است از تبدیل کاربر به مشتری. اگر مشتری شدن را به خود کاربران واگذار کنید احتمالا نرخ تبدیل پایینی خواهید داشت.

تاثیر انتخاب عنوان مناسب بر افزایش نرخ کلیک

اولین چیزی که کاربران در سایت یا نتایج گوگل می‌بینند، عنوان نوشته، محصول یا صفحه است؛ بنابراین عنوانی که برای متن انتخاب می‌کنید، در شکل گیری ذهنیت اولیه کاربران بیشترین تاثیر را دارد. علاوه بر این، عنوان نقش مهمی در تشویق کاربران به کلیک بر روی لینک و درگیر کردن آن‌ها با صفحه دارد. به دلیل اهمیت زیادی که عنوان نوشته دارد، این مقاله را با معرفی روش‌هایی برای جذاب‌تر کردن عنوان نوشته شروع می کنیم.

  • دقیقا به موضوع مقاله اشاره کنید

طبق آمارها، عناوینی که مستقیماً خواننده را مخاطب قرار می‌دهند و به طور واضح مزیتی را بیان می‌کنند یا آشکارا به مخاطب می‌گویند که چه چیزی در انتظار اوست، عملکرد بهتری دارند.

  • از صفات و افعال مثبت در عنوان استفاده کنید

یکی از بدترین کارها هنگام انتخاب عنوان برای نوشته، استفاده از افعال و صفت‌هایی است که حس منفی به کاربر منتقل می‌کنند. روش بهتر این است که کمی بیشتر زمان صرف کرده و به کمک صفت‌ها و افعال مناسب‌تر، به عنوان بهتری برسید.

  • از افعال متنوع استفاده کنید

در ادبیات فارسی بیشتر جمله‌ها را می‌توان با افعال عمومی مثل بودن یا باشید و یا حتی است به پایان رسانید، در حالی که تقریبا برای هر حالت و حرکت یک فعل مجزا در دسترس ما هست. بهتر است هنگام انتخاب عنوان صفحه از افعالی استفاده کنیم که کاربر را تشویق به انجام کاری می‌کند.

  • خواننده را مخاطب قرار دهید

در هر کجای عنوان و متن که امکانش وجود دارد، خواننده را مستقیماً با کلماتی مثل “شما” یا “برای شما” مخاطب قرار دهید. با همین کار ساده کاربر را بیش از پیش با موضوعی که با آن در ارتباط است درگیر خواهید کرد.

  • استفاده از عدد در عنوان مقاله

به کارگیری عدد در عنوان مقاله یکی از رایج‌ترین ترفندها برای جلب توجه کاربر است؛ تحقیقات آماری نشان داده که اضافه کردن عدد به عنوان نوشته نرخ کلیک را افزایش می دهد. علت واضح است چون کاربران عدد را به متن ترجیح می دهند! مثلاً به جای آنکه بنویسیم “چطور سرعت سایت را افزایش دهیم؟”، می توانیم بگوئیم: “۱۵ تکنیک ساده برای افزایش سرعت سایت.”

  • از کاربر سوال بپرسید

با این کار حس کنجکاوی مخاطب را تحریک کرده و او را تشویق می‌کنید تا سریعاً به جواب برسد. اگر سوال شما دقیقا به یک سوالی که کاربر همیشه از خود می‌پرسد اشاره داشته باشد، نرخ کلیک شما به طرز چشم گیری افزایش خواهد یافت زیرا متوجه می‌شود که شما دقیقا نیاز او را شناسایی کرده و به آن پاسخ داده‌اید.

رعایت استانداردها و یادگیری سئو به تنهایی نمی‌تواند موجب موفقیت شما باشد، برای نتیجه گیری بهتر باید تکنیک‌های بازاریابی و رفتار با مشتری را در کنار آن به کار بگیرید.

برگرفته از: وبسیما

ثبت پاسخ

Please enter your comment!
Please enter your name here