برند های موفقی که از مرگ سر برآوردند (1)

1
908
برند های موفقی که از مرگ سر برآوردند (1)

برند های موفقی که از مرگ سر برآوردند (1)

برخی از برندهای مطرح جهانی همیشه در اوج موفقیت نبوده‌اند. در واقع، برخی از آن‌ها تقریبا قبل از اینکه در دنیای برندها مطرح شوند، برای دوره‌ای از صفحه روزگار محو شده بودند. در ادامه تعدادی از این برندها را به شما معرفی می‌کنم که موفق به کسب جایگاه‌های افسانه‌ای پس از شکست‌های بزرگ شدند:

  • اپل Apple

شرکت اپل در سال 1997 آماده می‌شد که بصورت رسمی اعلام ورشکستی کند. این شرکت در آن سال با فروش بسیار ضعیف کامپیوتر روبرو شده بود که منجر به رجوع مدیران آن به استیو جابز به عنوان یکی از موسسین اولیه آن شده بود، در حالی که همین مدیران وی را در سال 1985 از کار برکنار کرده بودند. پس از بازگشت وی به شرکت و ورود این شرکت به حوزه موبایل، شرکت دوباره خوش درخشید. این شرکت اکنون بالغ بر 119 میلیارد دلار ارزش دارد.

  • مینی Mini

در دهه 1960 شرکت تولید کننده خودرو بنام “مینی” یکی از نمادین‌ترین شرکت‌های خودروسازی انگلیس در نظر گرفته می‌شد. این شرکت که در سال 1958 تاسیس شده بود، تا میانه دهه 90 وضعیت خوبی داشت. اما پس از آن وضعیت آن رو به افول گذاشت و دیگر به آن صورت کسی تمایل به سوار شدن خودروهای مینی نداشت. از این رو خودروسازی بی ام و هم با سرمایه گذاری و خرید این برند، مدرن سازی خودروها، تغییر در روند بازاریابی موجب بازگشت این برند به روزهای اوج خود شد، تا جایی که میزان فروش آندر سال 2013 حتی از دهه 60 میلادی هم فراتر رفت.

  • دومینوز Domino’s

پیش از این و در دهه 1980 این برند برای زمان تحویل دهی تضمینی 30 دقیقه‌ای خودش معروف بود، اما این اعتبار زمانی خدشه‌دار شد که یکی از راننده‌های این برند از چراغ قرمز عبور کرد و با یک خانم تصادف کرد. تضمین تحویل 30 دقیقه‌ای لغو شد و فروش برند کاهش چشمگیری را تجربه کرد. با این وجود این برند در سال 2009 به بازاریابی اینترنتی روی آورد و همین تصمیم موجب رشد شگفت انگیز فروش و بازگشت بهروزیهای اوج این برند شد.

منبع: وبسایت آی بازاریابی

1 نظر

ثبت پاسخ

Please enter your comment!
Please enter your name here