معرفی پلتج


نام پلتج از ترکیب دو عبارت پل + تج به‌دست‌آمده است. پل اشاره به همان سازه‌ای دارد که ارتباط بین دونقطه را ایجاد می‌کند. تج هم مخفف کلمه تجارت است. وب‌سایت پلتج پلی است برای تجارت شما. پلتج پلی است بین تاجران، تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان و کاسبانی که پیش‌تر باهم ارتباط نداشتند و نمی‌توانستند از خدمات، محصولات و توانایی‌های یکدیگر آگاه شوند ماهیت سایت پلتج یک بازار B2B است. سایت پلتج ضمن ایجاد بستر مناسب برای تبلیغ تولیدکنندگان و فروشندگان برای تسهیل روابط بین کسب‌وکارها طراحی‌شده است. در سیستم فعلی تجارت و بازار، تعداد فروشندگان و تأمین‌کنندگان بسیار کمتر از مشتریان است؛ اما این حجم زیاد مشتریان باید دائماً در حال جستجو و مقایسه پیشنهادهای مختلف در بازار باشند و برای یافتن بهترین گزینه خرید، وقت زیادی صرف نمایند. به همین دلیل، تولیدکنندگان، کارخانه‌داران، کارگاه داران، واحدهای تولیدی، واردکنندگان، عمده‌فروشان و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند ازجمله کسانی باشند که از خدمات وب‌سایت پلتج در جهت توسعه بازار، امکان ایجاد درگاهی جدید برای نمایش توانمندی‌های خود بهره‌مند می‌شوند. بدیهی است عضو شوندگان در سایت به‌طور مستقیم خود مسئول جذب مخاطب، تبلیغ و پیگیری درخواست خود می‌باشند.


چگونه از امکانات سایت پلتج استفاده کنم؟


جهت استفاده از تمام امکانات سایت پلتج، ابتدا باید در سایت ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در سایت رایگان است و نیاز به واردکردن اطلاعات زیادی هم نیست. پس از تکمیل فرم ثبت‌نام، باید بسته پرداختی خود را انتخاب کنید. در وب‌سایت پلتج سه بسته مختلف وجود دارد. این سه بسته به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که هر نوع نیازی را پوشش دهند. برای اطلاعات بیشتر به بخش بسته‌های پرداختی رجوع کنید. پس از ثبت‌نام، شما تنها خریدار هستید. امکاناتی که سایت پلتج در اختیار خریدار قرار می‌دهد، عبارت‌اند از:
1. ثبت سفارش خرید و امکان ارسال آن به فروشندگان و تأمین‌کنندگان بالقوه و عضو در سایت پلتج
2. ارسال پیشنهاد شما بر روی کالاهای فروشی دیگران
3. مشاهده فروش ویژه ادعاشده از طرف فروشندگان
برای اطلاع از جزئیات هرکدام از موارد بالا، بر روی آن کلیک نمایید. در وب‌سایت پلتج علاوه بر خریدار بودن، می‌توانید فروشنده هم باشید. برای آگاهی از شرایط فروشنده شدن، بر روی این لینک کلیک نمایید. پس از فروشنده شدن، علاوه بر امکاناتی که در اختیار خریدار هست، سایت پلتج امکانات زیر را برای فروشنده فراهم می‌کند:
1. ارسال پیشنهاد بر روی سفارش خرید دیگران
2. امکان ثبت کالای فروشی توسط فروشندگان و تأمین‌کنندگان
3. امکان ثبت فروش ویژه

Intention Economy چیست؟


پلتج اولین سایت در ایران است که مدل Intention Economy را پیاده‌سازی کرده است؛ اما سؤال این است که Intention Economy به چه معناست؟ این عبارت را فردی به نام داک سیرلز (Doc Searls) در سال 2012 مطرح کرد.
داک سیرلز در سال 2012 در کتابی بانام The Intention Economy: When Customers Take Charge، بیان کرد که آینده تجارت الکترونیک، متعلق به بازارهایی خواهند بود که در آن محوریت بر مشتری است؛ یعنی مشتری نیاز خود را بیان می‌دارد و این تأمین‌کنندگان هستند که باید نیاز مشتری را در هوا بربایند.
در سیستم فعلی تجارت و بازار، تعداد فروشندگان و تأمین‌کنندگان بسیار کمتر از مشتریان است؛ اما این حجم زیاد مشتریان باید دائماً در حال جستجو و مقایسه پیشنهادهای مختلف در بازار باشند و برای یافتن بهترین گزینه خرید، وقت زیادی صرف نمایند. Intention Economy به دنبال این است که این روند را برعکس نماید؛ یعنی مشتری نیاز خود را بیان می‌کند و این فروشنده و تأمین‌کننده است که باید در ضمن بهره‌گیری از توانایی فروش خود بهترین پیشنهاد را به مشتری ارائه بدهد و کالای و خدمت خود را به وی بفروشد.
وب‌سایت پلتج افتخار دارد که اولین وب‌سایت ایرانی است که این رویکرد را در قالب یک بازار B2B و در جهت رفع نیازهای کسب‌وکارهای مختلف در قالب ایجاد امکانات ارتباطی و بدون واسطه برای افراد و شرکت‌ها پیاده‌سازی کرده است.

تأمین الکترونیکی


عبارت تأمین الکترونیکی یا e-procurement بیشتر به نرم‌افزارهایی اطلاق می‌شود که در بخش خرید یک شرکت نصب‌شده و نحوه ارتباط با تأمین‌کنندگان را مدیریت می‌کنند. پس از گسترش اینترنت، مفهوم تأمین الکترونیکی به تجارت الکترونیک هم وارد شد و وب‌سایت‌هایی برای کمک به واحد خرید شرکت‌ها ایجاد شد. وب‌سایت پلتج با ارائه سرویس تأمین الکترونیکی، به مدیران خرید شرکت‌ها کمک می‌کند که کالاهای موردنیاز شرکت خود را با بهترین قیمت و کیفیت مطلوب با سریع‌ترین روش جستجو درنهایت تهیه نمایند. ایجاد قابلیت سفارش خرید برای دستیابی به این هدف انجام‌شده است.در وب‌سایت پلتج به تأمین‌کنندگان و فروشندگان بیشتر و گسترده‌تری دسترسی پیدا خواهید کرد. دسترسی به این حجم از فروشندگان، از روش‌های دیگر بسیار دشوار و بعضاً غیرممکن است. استفاده از سایت پلتج در جهت تأمین نیازهای شرکت، موجب کاهش زمان و هزینه شده و دقت شمارا در انتخاب گزینه بهینه از طرف مخاطبانتان بالاتر می‌برد.